листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог одлука за избор на 2 члена на Одборот на директори на Тетекс АД Тетово, на Собранието на акционери закашано за 29.07.2022


Predlog za izbor na 2 clena na Odbor na direktori.pdf

Објавено на: 04.07.2022 14:01:31
Документ БР.: DOC_13285-182/2022
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери