листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Известуваме дека лицето Глигорие Гоговски не е повеќе акционер во Тетекс АД Тетово, а воедно тројца акционери се стекнаа со дополнителни акции во оставинска постапка и чие учество на секој од нив надминува 5% од вкупниот број на акции со право на глас издадени од Друштвото.


Ценовно чувствителна информација 20 07 2022.pdf

Објавено на: 20.07.2022 14:43:33
Документ БР.: DOC_10191-443/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации