листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Почитувани, Одлуката за задолжување  на Друштвото,заложување на недвижен и подвижен имот која беше донесена и усвоена на акционерското собрание од 31.05.2022 година е заврена на нотар на ден 12.07.2022 и излезена во Службен Весник.

Со почит

Објавено на: 22.07.2022 14:13:51
Документ БР.: DOC_10191-446/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации