листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Тетекс АД Тетово објавува образложение за остварените резултати за период 01.01. - 30.06.2022


Образложение за остварени резултати за период од 01 01 до 30 06 2022.pdf

Објавено на: 28.07.2022 09:28:07
Документ БР.: DOC_10191-476/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации