листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно член 40 точка 4 од Правилата за котација Современ дом АД Прилеп објавува кратко образложение на резултатите кон финансиските извештаи за 01.01.-30.06.2022 година:


Obrazlozenie za nerevidirani finansiski izvestai 01.01-30.06.2022 Sovremen dom.pdf

Објавено на: 29.07.2022 14:30:30
Документ БР.: DOC_10191-507/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации