листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Тетекс АД Тетово известува дека Собранието на акционери на Тетекс АД Тетово на седницата одржана на ден 29.07.2022 донесе одлука за избор на членови на Одбор на директори


Odluka za izbor na 2 clena na odbor na direktori na Teteks AD Tetovo.pdf

Објавено на: 29.07.2022 14:21:29
Документ БР.: DOC_12283-139/2022
Урнек: Други одлуки од собрание