листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Жито Лукс АД Скопје ги објавува неревидираните финансиски извештаи за период 01/01/23 - 30/06/23


6 Месечни известувања- трговски друштва - функција на трошоци 2023.xlsx

Објавено на: 28.07.2023 09:30:16
Документ БР.: DOC_26441-36/2023
Урнек: Неревидирани финансиски извештаи 01.01. - 30.06.