листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог Одлуки за Собранието на акционери на Македонски Телеком АД – Скопје коешто ќе се одржи на 06.09.2022 година.


1.0_MKT SA Predlog Odluka_Izbor na ovlasten revizor za 2022.pdf
2.0_МКТ SA Predlog Odluka_Beneficii na clenovi na OD na MKT.pdf
2.1_Kamenimost-Predlog za nova SA Odluka za beneficii na clenovite na OD na MKT.pdf

Објавено на: 04.08.2022 09:52:23
Документ БР.: DOC_13285-190/2022
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери