листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Собрание на акционери на НЛБ Банка закажано за 14.10.2022 година (петок) со почеток во 13.00 часот, во просториите на НЛБ Банка АД Скопје, на ул. „Мајка Тереза“ бр.1, Скопје.

 


Javen povik za Sobranie na akcioneri.pdf

Објавено на: 12.09.2022 09:49:08
Документ БР.: DOC_10109-116/2022
Урнек: Јавен повик за собрание