листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Почитувани,

Ве известуваме дека на членот на Управниот одбор на НЛБ Банка АД Скопје, Г-дин Гинтер Фриедл му истекува мандатот на ден 18.12.2022 година согласно издадено Решение за претходна согласност од страна на Народната Банка на Република Северна Македонија.

Со почит,

 

Објавено на: 14.09.2022 14:10:29
Документ БР.: DOC_10191-581/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации