листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Цементарница УСЈЕ АД Скопје објавува Јавен повик до акционерите за учество на Собрание на акционери


1. Јавен повик од Цементарница УСЈЕ АД Скопје.doc

Објавено на: 30.09.2022 14:10:47
Документ БР.: DOC_10109-119/2022
Урнек: Јавен повик за собрание