листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог Одлуки за Сорание на акционери


2. Предлог Одлука за одобрување на зделка со заинтересирана страна.docx
3. Предлог Одлука за измена на Статутот на Цементарница УСЈЕ.docx

Објавено на: 30.09.2022 14:11:47
Документ БР.: DOC_13285-202/2022
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери