листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Оддлуки од Собрание на акционери на Тутунски комбинат АД Прилеп одржано на 05.10.2022г.


Odluki od Sobranie na akcioneri na TKP od 05.10.2022.pdf

Објавено на: 05.10.2022 14:10:52
Документ БР.: DOC_12283-149/2022
Урнек: Други одлуки од собрание