листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

На барање од Народна банка на Република Северна Македонија, Надзорниот одбор на УНИ Банка АД Скопје изврши промена во Предлог – одлуката за изменување на Статутот на УНИ Банка АД Скопје и истата заедно со образложението е во прилог на оваа објава


Предлог Одлука за изменување на Статутот на УНИБанка АД Скопје.pdf

Објавено на: 06.10.2022 14:20:08
Документ БР.: DOC_13285-203/2022
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери