Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

НЛБ Банка АД Скопје известува дека на Собранието на акционери на Банката одржано на 14.10.2022 година се усвоија следните одлуки:

 


1.Одлука за избор на Претседавач на Собранието.pdf
2.Одлука за избор на Записничар и бројач на гласови.pdf
3.Одлука за измени и дополнувања на Статутот на НЛБ Банка АД Скопје.pdf

Објавено на: 14.10.2022 14:22:08
Документ БР.: DOC_12283-150/2022
Урнек: Други одлуки од собрание