листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Други одлуки од Вонредно Собрание на акционери


Одлука за изменување на Статутот на УНИБанка АД Скопје.pdf
Одлука за именување член на Надзорен одбор на УНИБанка АД Скопје.pdf

Објавено на: 17.10.2022 14:40:42
Документ БР.: DOC_12283-151/2022
Урнек: Други одлуки од собрание