листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлука донесена од Акционерите на ден 31.10.2022 година за измена на Статутот на Цементарница УСЈЕ АД Скопје


Одлука за измена на Статутот на Цементарница УСЈЕ АД Скопје.pdf

Објавено на: 31.10.2022 14:09:29
Документ БР.: DOC_12283-152/2022
Урнек: Други одлуки од собрание