Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Почитувани акционери и други заинтересирани страни,

Во врска со акционерското собрание закажано за 14,11,2022 година, во прилог е објава на конфликт на интерес согласно одредбите од Законот за трговските друштва. Сите дополнителни информации со оваа објава можете да ги добиете од стручните служби на Друштвото.

Со почит,

МАКЕДОНИЈА Осигурување АД Скопје - Виена Иншуренс Груп.


_33.Objava na konflikt na interes_Sobranie 14112022.pdf

Објавено на: 09.11.2022 14:10:42
Документ БР.: DOC_13285-215/2022
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери