листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Со одлука на Надзорниот одбор на фабрика КАРПОШ АД СКопје од 08.11.2022 година е донесена одлука со која е разрешен досегашниот Претседател на УО, Горан Јоксимовиќ и истиот останува за член на Управниот Одбор и со одлука е именуван за Претседател на УО лицето Силјан Михајловски.Промената е одобрена од страна на Централниот Регистар на СРМ и истата е со важност од денес 14.11.2022 година

Објавено на: 14.11.2022 14:13:56
Документ БР.: DOC_12285-44/2022
Урнек: Измени во органи на управување