Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ја објавуваме следната одлука донесена на вонредната седница на Собранието на акционерите на ЦКБ АД Скопје


Одлука за именување независен член на Надзорниот одбор на ЦКБ АД Скопје.pdf

Објавено на: 22.11.2022 14:10:04
Документ БР.: DOC_12283-158/2022
Урнек: Други одлуки од собрание