листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Врз основа на член 33 од Правилата за котација на Македонска берза на хартии од вредност ТТК Банка АД Скопје известува дека со Решенија на Гувернерот на Народната банка на Република Северна Македонија од 24.11.2022 година е издадена претходна согласност за именување на Бобан Гоговски и Златко Черепналкоски за членови на Надзорниот одбор на ТТК Банка АД Скопје, во согласност со Одлуката за именување на членови на Надзорниот одбор донесена од страна на Собранието на акционери на Банката.

Објавено на: 25.11.2022 14:03:47
Документ БР.: DOC_12285-46/2022
Урнек: Измени во органи на управување