листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска банка АД Скопје објавува анализа кон неревидираните финансиски извештаи за периодот од 01.01. - 31.12.2022 година:


Анализа на финансиски извештаи - Стопанска банка АД Скопје_01.01.-31.12.2022.pdf

Објавено на: 03.02.2023 14:14:00
Документ БР.: DOC_10191-102/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации