Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Централна кооперативна банка АД Скопје го објавува Јавниот повик за свикување вонредна седница на Собранието на акционерите, која ќе се одржи на 23.03.2023 година


Јавен повик за свикување Собрание на акционери на ЦКБ.pdf

Објавено на: 21.02.2023 08:38:55
Документ БР.: DOC_10109-6/2023
Урнек: Јавен повик за собрание