листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

На 22.02.2023  година со почеток во 11,00 часот се одржа седницата на Собрание на Акционери на Градски Трговски Центар А.Д. Скопје и на истата се разгледуваше Финансискиот извештај на Градски Трговски Центар А.Д. Скопје за период од 01.10.2022 година до 31.12..2022 година,


Finansiski izvestaj od 01.10. do 31.12.2022.PDF

Објавено на: 23.02.2023 09:17:30
Документ БР.: DOC_10191-124/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации