листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Почитувани,

Ве известуваме дека поради поголеми, техничко-софтверски проблеми за утврдување на финансискиот резултат не сме во можност да објавиме неревидирани, неконсолидирани финансиски извештаи за период од 01.01-31.12.2022 година. Истото ќе го направиме најдоцна до 10.03.2023.

Ви благодариме на разбирањето.

Со почит,

Објавено на: 01.03.2023 14:18:18
Документ БР.: DOC_10191-185/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации