листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за  редовно годишно Собрание на акционерите на "Македонијатурист" АД Скопје на 19.04.2023 година.


1. Јавен повик.pdf

Објавено на: 20.03.2023 15:05:17
Документ БР.: DOC_10109-10/2023
Урнек: Јавен повик за собрание