листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

 

Одлука за употреба и распоредување на нераспределената добивка до 31.12.2022 година.

 


5. Одлука за употреба и распоредување на нераспределената добивка до 31.12.2022.pdf

Објавено на: 29.03.2023 15:00:20
Документ БР.: DOC_12287-0/2023
Урнек: Распределба на добивка