листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава VI, член 42 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје објавува Финансиски план за 2023 година, усвоен од Управниот одбор на седница одржана на 04 Април 2023 година:


Жито Лукс -Финансиски план 2023 одобрен.docx

Објавено на: 07.04.2023 14:57:56
Документ БР.: DOC_10191-291/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации