листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Материјали за Собрание на акционери на БИМ а.д. Свети Николе за 15.05.2023 год.


Годишен извештај за 2022 год. на БИМ а.д. Св. Николе.pdf
Извештај за работењето на Одбор на директори на БИМ а.д. Св. Николе за 2022 год .pdf
Годишен извештај за работата на Службата за внатрешна ревизија за 2022год.pdf
Програма за работа на БИМ а.д. Св. Николе за 2023 год.pdf

Објавено на: 11.04.2023 09:45:41
Документ БР.: DOC_10191-295/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации