листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Извештај за извршена ревизија на годишната сметка и финансиските извештаи за 2022 год. на БИМ а.д. Свети Николе.


Извештај за извршена ревизија од овластен ревизор.pdf

Објавено на: 11.04.2023 09:47:21
Документ БР.: DOC_12304-7/2023
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи