листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

АДИНГ АД Скопје објавува јавен повик за Собрание на акционери.


ADING AD Skopje_Javen povik za Sobranie na akcioneri_26.05.2023.pdf

Објавено на: 25.04.2023 14:26:32
Документ БР.: DOC_10109-45/2023
Урнек: Јавен повик за собрание