листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

АДИНГ АД Скопје објавува материјали за Собрание на акционери кое ќе се одржи на 26.05.2023 година.


ADING AD Skopje_Predlog odluki za Sobranie na akcioneri_26.05.2023.pdf

Објавено на: 25.04.2023 14:26:38
Документ БР.: DOC_13285-78/2023
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери