листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за собрание на акционери на АУТОМАКЕДОНИЈА АД СКОПЈЕ - 30.05.2023


1. Јавен повик - Собрание 2023.pdf

Објавено на: 27.04.2023 14:19:15
Документ БР.: DOC_10109-53/2023
Урнек: Јавен повик за собрание