листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Годишно собрание на акционери на НЛБ Банка закажано за 31.05.2023 година (среда) со почеток во 13.00 часот, во просториите на НЛБ Банка АД Скопје, на ул. „Мајка Тереза“ бр.1, Скопје.

 


Javen povik za Godisno sobranie na akcioneri.pdf

Објавено на: 28.04.2023 14:15:46
Документ БР.: DOC_10109-70/2023
Урнек: Јавен повик за собрание