листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Почитувани, АД Оранжерии - Хамзали Ви ги доставува Предлог Одлуките кои ќе бидат дневен ред на Акционерското Собрание за завршна сметка за 2022 година.

Со почит


Predlog odluki za akcionersko sobranie 2022.pdf

Објавено на: 28.04.2023 14:28:46
Документ БР.: DOC_13285-116/2023
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери