листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно член 40 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје објавува коменар за остварените резултати во првото тромесечие од 2023 година:

 


Образложение за резултатите од работењето за период 01.01- 31.03.2023.pdf

Објавено на: 02.05.2023 14:37:32
Документ БР.: DOC_10191-391/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации