листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

 

Известување

 

Реплек АД Скопје, ги известува своите акционери дека почнувајќи од 15.06.2023 година, ќе врши исплата на дивиденда за 2022 година.

Право на исплата на дивиденда за 2022 година имаат сите акционери на Реплек АД Скопје, кои се евидентирани во книгата на акции на ден 09.05.2023 година.

Се повикуваат сите акционери (физички и правни лица) со право на дивиденда за 2022 година, кои немаат сеуште доставено податоци за своите трансакциски и жиро сметки да се јават во Друштвото  на телефонскиот број 02/3088-729.

 

Објавено на: 10.05.2023 14:20:11
Документ БР.: DOC_10191-412/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации