листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

ОКТА АД - Скопје ги објавува следните Предлог одлуки од акционери за претстојното Годишно собрание на акционери на 30 мај 2023 година:

 


Предлог-одлука за одобрување на дивиденда.pdf
Предлог-одлука за утврдување на дивиденден календар.pdf

Објавено на: 11.05.2023 14:10:36
Документ БР.: DOC_13285-151/2023
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери