листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Други одлуки донесени на Годишното Собрание на акционери на БИМ а.д. Св. Николе одржано на 15.05.2023 год.


Одлуки од Собрание на акционери.pdf

Објавено на: 16.05.2023 09:18:43
Документ БР.: DOC_12283-35/2023
Урнек: Други одлуки од собрание