листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Ги објавуваме усвоените одлуки на Собрание на акционери на Димко Митрев а.д. Велес одржано на 30.05.2023 година.


Odluki od sobranie. 30.05.23.2.pdf

Објавено на: 31.05.2023 09:10:51
Документ БР.: DOC_12283-75/2023
Урнек: Други одлуки од собрание