листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

ОКТА АД - Скопје објавува:


Одлука за одобрување на исплата на дивиденда.pdf
Одлука за утврдување на дивиденден календар.pdf

Објавено на: 31.05.2023 09:55:51
Документ БР.: DOC_10187-20/2023
Урнек: Дивиденден Календар