листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Согласно Глава 6, член 39, став 7 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје ги објавува одлуките кои беа усвоени на Годишното Акционерско Собрание одржано на 31.05.2023:

 


Odluki od Sobranie na akcioneri 31.05.2023.pdf

Објавено на: 31.05.2023 14:12:17
Документ БР.: DOC_12283-91/2023
Урнек: Други одлуки од собрание