листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме прашалниците за примена на Кодексот на корпоративно управување:

Македонски Телеком АД Скопје ги објавува Прашалниците за примена на Кодексот за корпоративно управување за 2022 година. 


Prasalnici za Kodeks za korporativno upravuvanje_MKT_MK.xlsx

Објавено на: 31.05.2023 14:17:36
Документ БР.: DOC_26956-21/2023
Урнек: Прашалници за ККУ