листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

НЛБ Банка АД Скопје известува дека на Годишното собрание на акционери на Банката одржано на 31.05.2023 година се усвоија следните одлуки:


4. Предлог - одлука за извештај за извршена ревизија на финансиските извештаи на НЛБ Банка АД Скопје- локална регулатива.pdf
5. Предлог - одлука за извештај за извршена ревизија на финансиските извештаи на НЛБ Банка АД Скопје- Меѓ. стандарди.pdf

Објавено на: 31.05.2023 15:35:02
Документ БР.: DOC_12283-96/2023
Урнек: Други одлуки од собрание