листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Хотели Метропол АД Охрид известува дека од новоизбраните членови на органот на управување за Претседател на Одборот на директори е именуван Драган Наков, а за Извршен член - Генерален директор Филип Мишевски. Од членовите на Одборот на директори Драган Наков поседува 665 обични акции во друштвото.

Објавено на: 06.06.2023 08:34:03
Документ БР.: DOC_12285-38/2023
Урнек: Измени во органи на управување