Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Поради потреба од записник воден од нотар од собрание на акционери при промена на податоци кои се заверуваат во Централен Регистар објавуваме Јавен повик за собрание на акционери.


JAVEN POVIK - 16-06-2023.jpeg

Објавено на: 16.06.2023 14:10:46
Документ БР.: DOC_10109-115/2023
Урнек: Јавен повик за собрание