листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следното:

Факом АД - Скопје известува дека согласно Одлука СО бр. 12 од 14.06.2023 година донесена на Собрание на акционери на Друштвото, на ден 16.06.2023 година, изврши откуп на 104 сопствени акции.

Бројот на сопствени акции кои Друштвото ги поседува заедно со  горенаведените изнесува 127 или 0,189% од вкупниот број акции.

Објавено на: 23.06.2023 09:14:45
Документ БР.: DOC_12291-20/2023
Урнек: Откуп/продажба на сопствени акции