листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје го објавува Коментарот за остварените финансиски резултати за периодот 1.1. - 30.6.2023 година.


Коментар за остварените финансиски резултати на ТТК Банка за период 1.1 - 30.6.2023 гoдина.pdf

Објавено на: 31.07.2023 14:25:48
Документ БР.: DOC_10191-574/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации