Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Жито Полог АД Тетово прв пат објавува неревидирани консолидирани финансиски извештаи за периодот 01.01 до 30.06.2023 г.


Жито Полог берза 30.06.2023.xls-консолидиран.xls

Објавено на: 14.08.2023 09:01:27
Документ БР.: DOC_26441-102/2023
Урнек: Неревидирани финансиски извештаи 01.01. - 30.06.