листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за вонредна седница на Собрание на акционери на Универзална Инвестициона Банка АД Скопје, кое ќе се одржи на 15.09.2023 година


Јавен Повик за Вонредна седница на Собрание на акционери 15.09.2023 година.doc

Објавено на: 15.08.2023 14:10:06
Документ БР.: DOC_10109-126/2023
Урнек: Јавен повик за собрание